Jeśli szukasz soli kłodawskiej, koniecznie sprawdź superbutelki.pl/pl/c/Sole/119.
Związkiem chemicznym koniecznym do właściwego działania organizmu człowieka jest sól. Jakie cechy ma sól kłodawska czy różowa sól himalajska? Czemu powinno się ich używać podczas gotowania?
Cechy różowej soli himalajskiej
Sól kuchenna to jeden z najważniejszych dodatków, który świetnie podbija smak potraw. Pomimo, że nadmierne wykorzystanie soli ma negatywne oddziaływanie na nasze zdrowie, to jej rozsądne porcje (nie więcej niż 6 gramów dziennie) są potrzebne dla prawidłowego działania organizmu człowieka. Sól dostarcza bowiem sód, czyli pierwiastek odpowiedzialny za utrzymanie optymalnego ciśnienia krwi i gospodarkę wodną. Jednym ze zdrowych rodzajów soli jest różowa sól himalajska pochodząca ze złóż mających blisko 250 mln lat. Składnik ten mieści w sobie mnóstwo potrzebnych minerałów i pierwiastków, m.in. cynk, selen czy żelazo, a przy tym jest pozbawiony niebezpiecznych zanieczyszczeń i składników, takich jak toksyczne metale ciężkie. Różowa sól himalajska doskonale podkreśla smak potraw i jest dostępna zarówno w formie grubych, jak i drobnych kryształków.
Sól kłodawska niejodowana – stosowana nie tylko w branży spożywczej
Sól kłodawska natomiast to produkt o wysokim poziomie czystości – posiada prawie 97% chlorku sodu i jest doskonałym dodatkiem do naszych kiszonek. Jest między innymi kopalnią magnezu, wapnia czy cynku, a więc składników potrzebnych do utrzymania dobrego samopoczucia. Niejodowana sól kłodawska pochodzi z kopalni soli Kłodawa w Wielkopolsce. Nie ługuje jej się, zatem nie traci swoich właściwości i jest bez problemu absorbowana przez organizm. Sól kłodawska niejodowana jest szeroko używana nie tylko w branży spożywczej, ale też sektorze przemysłowym, chemicznym oraz w kosmetyce, lecznictwie i rolnictwie.
Adres firmy:
"ARTMAN" spółka z ograniczoną odpowiedzialnością
Niedomicka 47
33-132 Niedomice
Mob.: +48 669-997-776
E-mail:
[email protected]
Powiązane wpisy
Ból u sportowców – jego specyfika i sposoby łagodzenia
Rehabilitacja po zawale serca w 3. etapach
Kolczyki z cyrkoniami – najmodniejszy dodatek